دانشنامه دفاعی

نحن صامدون

دانشنامه دفاعی

نحن صامدون

دانشنامه دفاعی

«أَشِدَّاء عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَاء بَیْنَهُمْ»
------------------------------------------------------------
برای بهترین دوستان خود شهادت آرزو کنید:
یا رب اجعلنی شهیدا حیث لا یعلم احد این انا
و
اللهم لا تردنی الی اهلی و ارزقنی الشهاده
التماس دعا
------------------------------------------------------------
یارب این آتش که بر جان من اســـت
سرد کن، زان سان که کردی‌بر خلیل
------------------------------------------------------------
السلام علیک یا نوح (ع) نبی الله
السلام علیک یا ابراهیم (ع) خلیل الله
السلام علیک یا اسمائیل (ع) ذبیح الله
السلام علیک یا موسی (ع) کلیم الله
السلام علیک یا عیسی (ع) روح الله
السلام علیک یا محمد (ص) رسول الله
السلام علیک یا فاطمه (س) عین الله
السلام علیک یا امیرالمؤمنین علی (ع) ولی الله
السلام علیک یا حسین بن علی (ع) ثار الله
السلام علیک یا صاحب الزمان مهدی (عج) بقیه الله
-----------------------------------------------------------
در کرب‌و‌بلا بیطرفان بیــــــــشرفانند
تاریخ همان است، حسینی و یزیدی
-----------------------------------------------------------
بسیار شرم آور است اگر شیعه و پیرو حضرت علـی علیه السلام باشید. آنگاه داعشی و تکفیری و وهـابی نجس در میان شـما آمد و شد کنند.
سوگند که اگر دنیا را غیرت بود، در تلاقی نگاه‌های دلواپس و نگران اربابم ابوالفضل علیه السلام و مولایم امام حسین علیه السلام باید میسوخت و خاکسـتر میشد.
آی دنیا؛ دلم آتش گرفت از گریه‌ی فرزندان حسین علیه السلام. رواست دلت آتش بگیرد. رواست که بسوزی و خاکستری شوی از گریه‌ی مهدی.. بایست دنیا ... بایست دنیا.. چطور میگذری وقتی هنوز دل زینب خون است.
==============================
وَقُلْ جَاء الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ
خاک پای عاشقان اهل بیت:
دانشنامه دفاعی
==============================
تماس با من
daneshnameh@mihanmail.ir
==============================
خدایا تو را سپاس که به ما حسین علیه السلام را دادی؛ بار اللهی عشق عزیز حسن و حسین و عباس علیهم السلام را از من رو سیاه نگیر
اللهی آمین

السلام علیک یا خضر نبی علیه السلام

مقالات نظامی
لوگوی دوستان

مؤسسه خيريه محك
به امید ظهورش صلوات
دانشنامه دفاعی
یک دانشجو

پیامبران و فرقه‌های شر
آقای بیل لو نویسنده مطرح غربی در نشریه ایندیپندنت نوشت: این شاهزاده سعودی که کم سن و سال‌ترین وزیر دفاع در دنیا است، کشورش را در جنگ وحشیانه‌ای در یمن غرق کرد و به نظر نمی‌رسد این جنگ پایانی داشته باشد.
در این گزارش به گوشه‌هایی از زندگی محمد بن سلمان اشاره شده است که در سن نوجوانی وارد بازار بورس و مسکن شد و قبل از تکمیل تحصیلات خود در رشته حقوق در داخل عربستان، به ثروت عظیمی دست یافت.
ایندیپندنت خاطرنشان کرد قدرت محمد از پدرش "سلمان" پادشاه عربستان سرچشمه گرفته، و این درحالی است که سلمان به دلیل ابتلا به آلزایمر فقط چند ساعت در روز هوشیار است.
قدرت بن سلمان پس از رسیدن پدرش به پادشاهی افزایش یافت به صورتیکه طی مدت کوتاهی به عنوان وزیر دفاع تعیین شد، مسؤولیت شرکت آرامکو نیز به او سپرده شد. وی ریاست شورای اقتصاد و توسعه و مسؤولیت صندوق سرمایه گذاری‌های کل در عربستان را نیز به عهده گرفت. علاوه بر این برای تضمین کنترل محمد بن سلمان بر رقیبش "محمد بن نایف" (ولیعهد) وی از سوی پادشاه به عنوان جانشین ولیعهد و وزیر کشور تعیین شد.
نویسنده این مطلب تأکید کرد، ماجراجویی بن سلمان در حمله به یمن به این دلیل صورت گرفت که او می خواست ثابت کند رقیب بن نایف است. محمد بن سلمان به دنبال یک پیروزی سریع و قطعی بود تا جایگاه خودش را به عنوان یک فرمانده نظامی تثبیت کند و جا پای جد خود "ابن سعود" پادشاه جنگجو قرار دهد. اما به نظر می آید که محمد بن سلمان غافل بود که حوثی ها (انصار الله) در سال 2009 با تحت کنترل گرفتن ساحل دریای سرخ، عربستان را در تنگنا قرار دادند.
ایندیپندنت در ادامه تأکید کرد که وزیر دفاع سعودی از القاعده که تهدیدی واقعی بود غافل ماند و به جنگ با انصارالله پرداخت. تا این لحظه جنگ علیه یمن نتیجه ای نداشته است. حملات هوایی بخش عظیمی از زیرساختهای یمن را ویران کرد درحالیکه انصارالله همچنان صنعا و بیشتر مناطق شمالی را تحت کنترل دارند و در مقابل جنوب یمن به مزرعه ای آزاد برای القاعده تبدیل شده است. با این حال بن سلمان متعهد شده است که بمباران انصارالله را ادامه دهد.
نویسنده این مطلب به نقل از "جیسون توفیه" کارشناس اقتصادی خاورمیانه در کاپیتال اکونومیکس تأکید کرد که محمد بن سلمان فردی جنگ طلب است.
تابستان گذشته شماری از اعضای خاندان حاکم ماجراجویی و سلطه طلبی این شاهزاده جوان را محکوم کردند و درخواست کردند او و پدرش و ولیعهد کنار گذاشته شوند .. اما این درخواستها بی نتیجه بود.
  • موافقین ۹
  • ۹۴/۱۰/۲۰
  • ۵۰۶ بار مطالعه شده است

نظرات (۱)

گرچه اسم این موش یهودی رو نمیشه گذاشت مرد
لعنت بر این مرد
نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.