دانشنامه دفاعی

نحن صامدون

دانشنامه دفاعی

نحن صامدون

دانشنامه دفاعی

«أَشِدَّاء عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَاء بَیْنَهُمْ»
------------------------------------------------------------
برای بهترین دوستان خود شهادت آرزو کنید:
یا رب اجعلنی شهیدا حیث لا یعلم احد این انا
و
اللهم لا تردنی الی اهلی و ارزقنی الشهاده
التماس دعا
------------------------------------------------------------
یارب این آتش که بر جان من اســـت
سرد کن، زان سان که کردی‌بر خلیل
------------------------------------------------------------
السلام علیک یا نوح (ع) نبی الله
السلام علیک یا ابراهیم (ع) خلیل الله
السلام علیک یا اسمائیل (ع) ذبیح الله
السلام علیک یا موسی (ع) کلیم الله
السلام علیک یا عیسی (ع) روح الله
السلام علیک یا محمد (ص) رسول الله
السلام علیک یا فاطمه (س) عین الله
السلام علیک یا امیرالمؤمنین علی (ع) ولی الله
السلام علیک یا حسین بن علی (ع) ثار الله
السلام علیک یا صاحب الزمان مهدی (عج) بقیه الله
-----------------------------------------------------------
در کرب‌و‌بلا بیطرفان بیــــــــشرفانند
تاریخ همان است، حسینی و یزیدی
-----------------------------------------------------------
بسیار شرم آور است اگر شیعه و پیرو حضرت علـی علیه السلام باشید. آنگاه داعشی و تکفیری و وهـابی نجس در میان شـما آمد و شد کنند.
سوگند که اگر دنیا را غیرت بود، در تلاقی نگاه‌های دلواپس و نگران اربابم ابوالفضل علیه السلام و مولایم امام حسین علیه السلام باید میسوخت و خاکسـتر میشد.
آی دنیا؛ دلم آتش گرفت از گریه‌ی فرزندان حسین علیه السلام. رواست دلت آتش بگیرد. رواست که بسوزی و خاکستری شوی از گریه‌ی مهدی.. بایست دنیا ... بایست دنیا.. چطور میگذری وقتی هنوز دل زینب خون است.
==============================
وَقُلْ جَاء الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ
خاک پای عاشقان اهل بیت:
دانشنامه دفاعی
==============================
تماس با من
daneshnameh@mihanmail.ir
==============================
خدایا تو را سپاس که به ما حسین علیه السلام را دادی؛ بار اللهی عشق عزیز حسن و حسین و عباس علیهم السلام را از من رو سیاه نگیر
اللهی آمین

السلام علیک یا خضر نبی علیه السلام

مقالات نظامی
لوگوی دوستان

مؤسسه خيريه محك
به امید ظهورش صلوات
دانشنامه دفاعی
یک دانشجو

پیامبران و فرقه‌های شر

بمب گرافیتی

يكشنبه, ۱۸ مرداد ۱۳۹۴، ۱۲:۳۰ ب.ظ

بمب‌های گرافیتی در زمره بمبهای نرم وتسلیحات غیرکشنده طبقه بندی می شوند.این بمب‌ها برای از کار انداختن نیروگاه‌ها و تاسیسات برق بدون ایجاد صدمات عمرانی ناشی از مواد منفجره طراحی شده اند. در سال 1980 میلادی در یک تمرین نظامی مربوط به نیروی دریایی امریکا این []الیاف]] موجب قطع تصادفی برق و خاموشی در منطقه عملیات شدند که منجر به توسعه این نوع سلاح گردید. درجنگ کوزوو ارتش امریکا برای اولین باراز این بمب استفاده کردودر یک حمله دوسوم خاک یوگسلاوی درخاموشی فرورفت.این بمب ابدا اثرتخریبی ندارد،اما باعث قطع شدن جریان برق میشود.در این بمب‌ها اغلب ازگرافیت که نوعی ذغال سنگ نرم است استفاده شده است .همانطورکه میدانید کاربرد عمده گرافیت دربرخی راکتورهای هسته ای،باطریهای معمولی،مغزمداد وبرخی کارهای صنعتی دیگراست.اما مهمترین خاصیت آن این است که قویترین رسانای جریان برق میباشد.به نظرمیرسد دربمب گرافیتی ازاین خاصیت استفاده شده است.بدین صورتکه پس ازانفجار گرافیت که بیشتر ازجنس کربن است با مواد حلال کربن ترکیب شده وبصورت بخار درمی آید.اما این بخار سنگین بوده وبزودی برسطح زمین مینشیند بنابراین استفاده ازاین بمب درنیروگاههای برق باعث آلودگی سطح تجهیزات نیروگاه شده وباعث اتصالی وازکارافتادن نیروگاه میشود.درضمن برای پاکسازی نیروگاه وراه اندازی مجدد نیازبه چند ماه زمان است. ایالات متحده امریکا از این بمب در جنگهای خلیج فارس و عراق در سالهای 1991 و2003 نیز استفاده کرده است. از راههای مقابله با این دسته تسلیحات ایزولاسیون بدنه ساختمان، تاسیسات برق و اتاقهای کنترل و فرمان،عایق اسپری برای مدارات الکترونیکی و استفاده از فیلترهای الکترواستاتیک می باشد.
اطلاعات مربوط به این جنگ افزار که نوعی بمب غیر کشنده است اولین بار در بحران کوزوو و صربستان منتشر گردید .این بمب که بنا به در خواست نیروی هوایی آمریکا ساخته شده و اثرات نامطلوبی روی انسان نداشته و نوعی مهمات هوا به زمین است که هدف آن غیر عملیاتی کردن زنراتورهای برق و خطوط انتقال الکتریسته است.

این پروژه در سال 1970بر اساس تاثیر رشته های گرافیت کربن در اتصال قطب های مثبت و منفی منابع تولید و توزیع الکتریسیته آغاز گردید پیش بینی شده بود در عملیات آزاد سازی گروگان های لانه جاسوسی از این سلاح استفاده شود.

این جنگ افزار در سال 1991 توسط متحدین علیه عراق مورد استفاده قرار گرفت بعد از جنگ خلیج فارس نیروی هوایی آمریکا تصمیم گرفت که نوعی از این سلاح را که بتواند از هواپیما پرتاب شود بسازد عملکرد این نوع بمب به اینگونه است که پس از انفجار بمب مادر (بمب خوشه‌ای) بمب های کوچکتر با استفاده از چتر سرعت خود را کم میکنند سپس در ارتفاع معینی منفجر شده و الیاف کربن در هوا پراکنده میشود ودر نوع های جدید تر به صورت پودر است که باعث نفوذ تدریجی به دستگاه های برقی و باعث اتصال در آنها می‌شود.

برگرفته و چکیده‌ای از مباحث موجود در انجمن میلیتاری


بمب‌های گرافیتی عموماً دارای وزنی در حدود ۹۵۰ پوند بوده و از نظر قیمت در مقایسه با بمب‌های جنگی بسیار ارزان قیمت می‌باشند. عملکرد این بمب‌ها همانند بمب‌های ناپالم است به طوری که بعد از رها شدن از هواپیما، پوسته خارجی آن ترکیده و الیاف درونی آن  خارج شده و در فضا منتشر می‌شود و به تدریج بر روی کابل‌های برق فشار قوی در مراکز نیروگاهی فرود می‌آید و با ایجاد جرقه و آتش سوزی باعث خسارات سنگین به این‌گونه مراکز می‌گردد. الیاف درونی این بمب درون ۲۰ الی ۴۰ کپسول است که در هر کپسول حدود ۱۰۰ الی ۲۰۰ دوک نخ الیاف سبک وزن و نرم قرار دارد. طول هر رشته نخ الیاف آن به ۴۰ متر می‌رسد و در مقابل حرارت تا ۳۰۰۰ درجه مقاوم است.

 

در نوع پودری آن، کپسول‌ها که دو قسمتی هستند به وسیله چتر فرود می‌آیند و در میانه راه قسمت پایین کپسول جدا شده و پودر ذغالی بسیار نرم و سبکی از آن خارج شده و در فضای منتشر می‌شود و به تدریج روی محل اتصالات مراکز نیروگاهی می‌نشیند. این پودر ذغالی به صورت یک عایق الکتریسیته عمل می­کند و تمام مدارات و جریان‌ها را قطع می­نماید. بمب‌های گرافیتی نخستین بار توسط آمریکا در دوم ماه مه سال ۱۹۹۹ به وسیله هواپیماهای جنگنده F-117A بر علیه مراکز نیروگاهی و سامانه‌های الکترونیکی صرب‌ها به کار گرفته شد. این بمب­ها خسارات زیادی به این مراکز وارد کردند به طوری که در مرحله اول حملات ۷۰ درصد کشور در خاموشی فرو رفت و در حمله بعدی که در هفتم ماه مه بعد صورت گرفت، باقیمانده کشور هم در خاموشی قرار گرفت. از این مواد در عملیات طوفان صحرا به شکل دیگری که بر روی کلاهک موشک‌های کروز نصب شده بود و از دریا شلیک می‌شدند علیه مراکز نیروگاهی عراق استفاده شد. این موشک‌ها که از فیبر کربن رشته‌ای پر شده بودند با انفجار، عراق را از ۸۵ درصد ظرفیت تولید برق محروم نمودند. در سه روز اول جنگ به این نتیجه رسیدند به جای مراکز تولید باید سامانه‌های توزیع و انتقال نیرو را مورد حمله قرار دهند.

بازنشر بدون ذکر منابع ممنوع می‌باشد

  • موافقین ۵
  • ۹۴/۰۵/۱۸
  • ۱۷۸۴ بار مطالعه شده است

BLUU-114

بمب گرافیتی

نظرات (۵)

علی آقا ما هک شدیم!!؟؟؟
http://img11.deviantart.net/87ea/i/2012/166/3/2/mig_1_44_solo_wing_pixy_by_rbdk-d53mkc2.jpg
این را خیلی وقت پیش درست کردم
http://www.freeuploadsite.com/do.php?img=72806
http://uupload.ir/files/klc_hqdefault.jpg
http://www.defapress.ir/IDNA_media/image/2014/12/55000_orig.jpg
نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.