دانشنامه دفاعی

نحن صامدون

دانشنامه دفاعی

نحن صامدون

دانشنامه دفاعی

«أَشِدَّاء عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَاء بَیْنَهُمْ»
------------------------------------------------------------
برای بهترین دوستان خود شهادت آرزو کنید:
یا رب اجعلنی شهیدا حیث لا یعلم احد این انا
و
اللهم لا تردنی الی اهلی و ارزقنی الشهاده
التماس دعا
------------------------------------------------------------
یارب این آتش که بر جان من اســـت
سرد کن، زان سان که کردی‌بر خلیل
------------------------------------------------------------
السلام علیک یا نوح (ع) نبی الله
السلام علیک یا ابراهیم (ع) خلیل الله
السلام علیک یا اسمائیل (ع) ذبیح الله
السلام علیک یا موسی (ع) کلیم الله
السلام علیک یا عیسی (ع) روح الله
السلام علیک یا محمد (ص) رسول الله
السلام علیک یا فاطمه (س) عین الله
السلام علیک یا امیرالمؤمنین علی (ع) ولی الله
السلام علیک یا حسین بن علی (ع) ثار الله
السلام علیک یا صاحب الزمان مهدی (عج) بقیه الله
-----------------------------------------------------------
در کرب‌و‌بلا بیطرفان بیــــــــشرفانند
تاریخ همان است، حسینی و یزیدی
-----------------------------------------------------------
بسیار شرم آور است اگر شیعه و پیرو حضرت علـی علیه السلام باشید. آنگاه داعشی و تکفیری و وهـابی نجس در میان شـما آمد و شد کنند.
سوگند که اگر دنیا را غیرت بود، در تلاقی نگاه‌های دلواپس و نگران اربابم ابوالفضل علیه السلام و مولایم امام حسین علیه السلام باید میسوخت و خاکسـتر میشد.
آی دنیا؛ دلم آتش گرفت از گریه‌ی فرزندان حسین علیه السلام. رواست دلت آتش بگیرد. رواست که بسوزی و خاکستری شوی از گریه‌ی مهدی.. بایست دنیا ... بایست دنیا.. چطور میگذری وقتی هنوز دل زینب خون است.
==============================
وَقُلْ جَاء الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ
خاک پای عاشقان اهل بیت:
دانشنامه دفاعی
==============================
تماس با من
daneshnameh@mihanmail.ir
==============================
خدایا تو را سپاس که به ما حسین علیه السلام را دادی؛ بار اللهی عشق عزیز حسن و حسین و عباس علیهم السلام را از من رو سیاه نگیر
اللهی آمین

السلام علیک یا خضر نبی علیه السلام

مقالات نظامی
لوگوی دوستان

مؤسسه خيريه محك
به امید ظهورش صلوات
دانشنامه دفاعی
یک دانشجو

پیامبران و فرقه‌های شر

سردار سرلشکر "قاسم سلیمانی" متولد سال 1336 از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و فرمانده نیروی قدس سپاه است.  وی اهل شهر "رابر" در استان کرمان است و در طول جنگ هشت ساله ایران و رژیم بعث عراق، فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله بود.

 
سردار سلیمانی
 
 وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در عین ادامه کار در سازمان آب کرمان، به عضویتِ مجموعهٔ «سپاه افتخاری» که به وسیلهٔ پدرِ شهید قاضی تأسیس شده بود، درآمد.سرلشکر سلیمانی بیان می‌کند که به محض بازگشت از مهاباد به ریاست پادگان قدس سپاه در کرمان منصوب می‌شود.
 
با حمله رژیم صدام به خاک ایران، سرلشکر سلیمانی چندین گردان از سپاهیان کرمان را آموزش می‌دهد و به جبهه‌های جنوب اعزام می‌کند و کمی بعد، خود در رأس یک گروهان به سوسنگرد اعزام می‌شود تا جلوی پیشروی دشمن بعثی در جبههٔ مالکیه را بگیرد.سرلشکر سلیمانی در بیشتر عملیات عمدهٔ نظامی دوران جنگ با عراق شرکت کرد که از مهم‌ترین آن‌ها عملیات والفجر 8 ( فتح فاو)، کربلای 4، کربلای 5 و  تک شلمچه بود.با پایان یافتن جنگ در سال ۱۳۶۷، لشکر ۴۱ ثارالله به فرماندهی سردار سلیمانی به کرمان بازگشت و درگیر جنگ با اشراری شد که از مرزهای شرقی کشور هدایت می‌شدند.
 
سردار سلیمانی
 
بی درنگ پس از آتش‌بس با عراق، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مأمور مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر شد. قاسم سلیمانی تا هنگام انتصاب به فرماندهی نیروی قدس سپاه، با باندهای قاچاق مواد مخدر در نزدیکی مرزهای ایران و افغانستان می‌جنگید.سرلشکر قاسم سلیمانی در سال ۱۳۷۶ به فرماندهی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب شد.
 
وی در هشت سال جنگ با دشمن بعثی و نیز مبارزه با باندهای مواد مخدر در مناطق مرزی ایران و افغانستان تا پیش از انتصابش به فرماندهی سپاه قدس تجربهٔ بی مانندی اندوخت.سرلشکر سلیمانی در نشست مقدماتی «کنفرانس جوانان و بیداری اسلامی» گفت: «ایران در جنوب لبنان و عراق نیز حضور دارد.
 
سردار سلیمانی
 
در واقع این مناطق به نوعی تحت تاثیر عملکرد و تفکر جمهوری اسلامی ایران هستند.»پس از وقوع یک انفجار مهیب در دمشق که به کشته و زخمی شدن چندین مقام سوری انجامید رسانه‌های جهان گزارش دادند که قاسم سلیمانی نیز در میان کشته شدگان قرار دارد.چند روز پس از این ادعا حاج قاسم سلیمانی در دیدار مسئولان نظام با رهبر معظم انقلاب اسلامی در تهران حضور یافت.مقامات وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا سرلشکر سلیمانی را متهم به همکاری با نیروهای امنیتی سوریه و سرکوب مخالفان بشار اسد کرده‌اند.
 
سردار سلیمانی در فضای مجازی

بعد از نقش سردار سلیمانی در به عقب راندن تروریست های تکفیری داعش از نقاط حساس عراق و سوریه،وی به زودی در میان کاربران ایرانی محبوبیت بسیاری کسب کرد.تا جایی که در شبکه های اجتماعی اسم سردار سلیمانی روزانه چند هزار بار سرچ می شود و در بسیاری از شبکه های اجتماعی با نام های حاج قاسم،سردار،سردار سلیمانی و سردار دلیر صفحات مختلف با جذب کاربران زیادی ایجاد شده است،بسیاری از کاربران جوان و نسل امروزی حتی تصویر پروفایل صفحات اجتماعی خود را به عکس حاج قاسم اختصاص داده اند. 
 
سردار سلیمانی
 
سردار سلیمانی
 
رسانه های خارجی و فرمانده سایه ها
 
سایت های خارجی در پی اتفاقات عراق و سوریه لحظه به لحظه به دنبال اخبار مربوط به سردار سلیمانی هستند و از آنجایی که در دنیای واقعی نشانی از سردار سلیمانی پیدا نمی کنند مدام با تحلیل ها و گفتگوها درباره حاج قاسم به نظریه پردازی روی می آورند.
برخی از سایت ها اخبار را مغرضانه و ضد فرمانده سلیمانی منتشر می کنند و برخی دیگر به قدرت وی اعتراف می کنند و با القابی نظیر"مرد سایه ها" و "ژنرال قدرتمند خاورمیانه" خبرهایشان را در خروجی سایتشان قرار می دهند.تا جایی که در یکی از مقاله های نیویورکر بیش از 140 بار نام سردار سلیمانی آورده شده است.
 
 
سردار سلیمانی
 
سردار سلیمانی
 
سردار سلیمانی
روزنامه انگلیسی آبزرور نوشت:
سردار "قاسم سلیمانی "فرمانده سپاه قدس احتمالا تنها کسی است که می تواند داعش را شکست دهد و تاکید کرد که وی به خاطر عملیاتش در عراق در اقصی نقاط این کشور مورد ستایش و قدردانی قرار گرفت.
 این روزنامه انگلیسی تأکید کرد که سردار "قاسم سلیمانی" فرمانده سپاه قدس احتمالا تنها کسی است که می تواند داعش را شکست دهد.
آبزرور خاطرنشان کرد: هنگامی که در ژوئیه گذشته ارتش عراق از مقابل داعش گریخت، این ژنرال ایرانی در صحنه حضور یافت و چند ساعت پس از سیطره داعش بر موصل، سلیمانی در بغداد بود و از آن زمان عملیات دفاع از بغداد را هماهنگی می کند و نیروها را بسیج می کند.
 
آبزرور در پایان تاکید کرد: سردار سلیمانی همچنین وقتی داعش اربیل را تهدید کرد به کردستان عراق در شمال این کشور رفت ... فرمانده سپاه قدس در اقصی نقاط عراق مورد ستایش و قدردانی قرار گرفت به ویژه از سوی شیعیان؛چرا که او احتمالا تنها کسی است که می تواند پیشروی داعش را متوقف کند.
 
 
از شایعات در مورد زخمی شدن سردار تا نجات خلبان روس
 
حدود دو ماه پیش رسانه های خارجی به طور هماهنگ و با اشاره به مطلب سایت صهیونیستی هاآرتص خبری را منتشر کردند که گفته می شد سردار سلیمانی در خط مقدم نبرد با تروریست های تکفیری زخمی شد و تا چندین روز تیتر بسیاری از سایتها و شبکه های اجتماعی مربوط به زخمی شدن سردار بود. درست در همین حال ماجرای انهدام جنگنده روسی توسط ارتش ترکیه اتفاق افتاد که خلبانان این جنگنده دچار سرنوشت نا معلوم بودند.اما در صورتی که زخمی بودن سردار سلیمانی خبر داغ رسانه های خارجی بود خبرهایی از نجات خلبان روس در محافل خبری پیچید که سردار سلیمانی توانسته با گروهی از کماندوهای سوری خلبان زخمی را از یک نقطه مرزی نجات دهد .
 
 
سردار سلیمانی
 
بعد از این خبر کاربران روس فضای مجازی و یکی از صفحات پربازدید روسی در فیسبوک از سردار سلیمانی به خاطر نجات خلبان روس قدردانی کردند.
 
سردار سلیمانی
 
سردار سلیمانی
 
سردار سلیمانی
 
در ادامه تصاویر دیگری از سردار سلیمانی را مشاهده می کنید
 
 
سردار سلیمانی
 
 
سردار سلیمانی
 
سردار سلیمانی
 
 
سردار سلیمانی
 
 
سردار سلیمانی
 
 
سردار سلیمانی
 
سردار سلیمانی
 
سردار سلیمانی
 
سردار سلیمانی
 
سردار سلیمانی
 
سردار سلیمانی
 
سردار سلیمانی
 
سردار سلیمانی
 
سردار سلیمانی
 
سردار سلیمانی
 
سردار سلیمانی
 
سردار سلیمانی
 
سردار سلیمانی
 
سردار سلیمانی
 
سردار سلیمانی
 
سردار سلیمانی
 
سردار سلیمانی
 
سردار سلیمانی
 
سردار سلیمانی
 
 
سردار سلیمانی
 
سردار سلیمانی
 
سردار سلیمانی

YJC
 • موافقین ۹
 • ۹۴/۱۲/۱۷
 • ۱۳۵۵ بار مطالعه شده است

حاج قاسم سلیمانی

نظرات (۶)

از خواندن این مطلب لذت بردم
ممنون
هروقت عکس سردار سلیمانی رو می بینم یاد این آیه می افتم:
من المومنین رجال صدقوا ماعاهدوالله علیه...
 • کدخدا (م.م.ز)
 • ای جانم خدا حفظش کنه حاجیمونو
 • ههـــ ـــــ
 • عکساشون جالب بود خدا حفظشون کنه
  خدا حفظش کنه حاج قاسمو
 • مهدی ابوفاطمه
 • خدا حفظش کنه
 • مرتضی اسکوئی
 • مطلب خوبی بود.سوال اینجاست که سردار چرا انقدر رسانه ای شد.شخصیتی که بهتر بود در سایه باشد چرا انقدر مطرح شد.مگر ایران چند قاسم سلیمانی دارد؟ و دوم اینکه چرا انقدر چررنگ شد که برای بعضی ها مراد شد.مراد باید کشور عزیزمان ایران باشد.
  نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
  اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.