دانشنامه دفاعی

نحن صامدون

دانشنامه دفاعی

نحن صامدون

دانشنامه دفاعی

«أَشِدَّاء عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَاء بَیْنَهُمْ»
------------------------------------------------------------
برای بهترین دوستان خود شهادت آرزو کنید:
یا رب اجعلنی شهیدا حیث لا یعلم احد این انا
و
اللهم لا تردنی الی اهلی و ارزقنی الشهاده
التماس دعا
------------------------------------------------------------
یارب این آتش که بر جان من اســـت
سرد کن، زان سان که کردی‌بر خلیل
------------------------------------------------------------
السلام علیک یا نوح (ع) نبی الله
السلام علیک یا ابراهیم (ع) خلیل الله
السلام علیک یا اسمائیل (ع) ذبیح الله
السلام علیک یا موسی (ع) کلیم الله
السلام علیک یا عیسی (ع) روح الله
السلام علیک یا محمد (ص) رسول الله
السلام علیک یا فاطمه (س) عین الله
السلام علیک یا امیرالمؤمنین علی (ع) ولی الله
السلام علیک یا حسین بن علی (ع) ثار الله
السلام علیک یا صاحب الزمان مهدی (عج) بقیه الله
-----------------------------------------------------------
در کرب‌و‌بلا بیطرفان بیــــــــشرفانند
تاریخ همان است، حسینی و یزیدی
-----------------------------------------------------------
بسیار شرم آور است اگر شیعه و پیرو حضرت علـی علیه السلام باشید. آنگاه داعشی و تکفیری و وهـابی نجس در میان شـما آمد و شد کنند.
سوگند که اگر دنیا را غیرت بود، در تلاقی نگاه‌های دلواپس و نگران اربابم ابوالفضل علیه السلام و مولایم امام حسین علیه السلام باید میسوخت و خاکسـتر میشد.
آی دنیا؛ دلم آتش گرفت از گریه‌ی فرزندان حسین علیه السلام. رواست دلت آتش بگیرد. رواست که بسوزی و خاکستری شوی از گریه‌ی مهدی.. بایست دنیا ... بایست دنیا.. چطور میگذری وقتی هنوز دل زینب خون است.
==============================
وَقُلْ جَاء الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ
خاک پای عاشقان اهل بیت:
دانشنامه دفاعی
==============================
تماس با من
daneshnameh@mihanmail.ir
==============================
خدایا تو را سپاس که به ما حسین علیه السلام را دادی؛ بار اللهی عشق عزیز حسن و حسین و عباس علیهم السلام را از من رو سیاه نگیر
اللهی آمین

السلام علیک یا خضر نبی علیه السلام

مقالات نظامی
لوگوی دوستان

مؤسسه خيريه محك
به امید ظهورش صلوات
دانشنامه دفاعی
یک دانشجو

پیامبران و فرقه‌های شر

معرفی بالگرد تایگر

شنبه, ۱۱ دی ۱۳۹۵، ۱۱:۳۱ ق.ظ
بالگرد
بالگرد تهاجمی تایگر جهت استفاده نیروهای نظامی دو کشور فرانسه و آلمان در سه مدل پایه ساخته شده است.که شامل دو نوع ضد تانکHAC)  فرانسه) وUHT) آلمان) و یک نوع پشتیبانی رزمی برای فرانسه به نام HAP می‌باشد. البته یک مدل با قابلیت شناسایی برای ارتش استرالیا و نوع دیگر بر پایه HAP برای ارتش اسپانیا نیز تدارک دیده شده است.پروژه طراحی این بالگرد متعلق به یوروکوپتر (یکی از شاخه‌های فرعیEADS) بوده و از پیمانکاران اصلی این پروژه می‌توان به دایملر کرایسلر از آلمان و ماترا از فرانسه و کاسا از اسپانیا اشاره کر.در طراحی و ساخت این بالگرد جهت کاهش وزن تقریباً در هشتاد درصد بدنه از مواد کامپوزیتی استفاده شده که سازه اصلی از کولارو ورق‌های کربن و پنل‌ها نیز از سازه‌های لانه زنبوری نومکس با پوسته کربن و کولار ساخته شده اند.کابین خلبان و افسر تسلیحات مجهز به نمایشگرهای رنگی چند منظوره و همچنین نمایشگرHead-Up  برای خلبانان بوده و سایت نشانه گیری نصب شده روی کلاه خلبان و افسر تسلیحات نیز از تجهیزات استاندارد است.از تجهیزات ناوبری موجود در کابین خلبان می توان به رادار داپلر،ارتفاع سنج رادیویی و سیستم مکان یابی جهانی اشاره کرد.بالگردهای تایگر با استفاده از دو موتور توربوشفتMTR390  با قدرت 1285 شفت اسب بخار به پرواز در می‌آیند.
بالگرد

بالگرد ضد تانک تایگر:

هر دو نوع تایگر ضدتانکHAC,UHT  مجهز به سایت نشانه گیری osiris دوربینIRCCD و مسافت یاب لیزری و همچنین دوربین مادون قرمز نصب شده روی دماغه با زاویه میدان دید سی در چهل هستند.این بالگرد می‌تواند چهار موشک هوا به هوای (میسترال یا استینگر) را با خود حمل کند که موشک های میسترال با سرجنگی 3 کیلوگرمی بردی برابر 6کیلومترواستینگر با سرجنگی یک کیلوگرمی بردی برابر 5 کیلومتر دارد.در مأموریت ضد تانک مهمترین اسلحه تایگر موشک اروپاییHOT3یا موشک تریگات بوده که در هر لحظه فقط یک اسلحه می تواند فعال باشد.برد موشک تریگات برابر 500 تا 5000 متر است در حالی که برد موشک تریگات در حدود 4000 متر می‌باشد.

بالگرد پشتیبانی رزمی تایگر:

نوع پشتیبانی رزمی بالگرد تایگر مجهز به یک توپ 30 میلیمتری با نواخت 750تیر در دقیقه برای درگیری های نزدیک و راکتهای 68 میلیمتری بوده و همچنین جهت مقابله با تهدیدهای هوایی توانایی شلیک موشک های هوا به هوای میسترال را دارد. این بالگرد دارای سایت نشانه گیری Strix نصب شده درسقف با پایدارکننده ژیروسکوپی علاوه بر انواع دوربین های مادون قرمز و مسافت یاب لیزری مجهز به سایت نشانه گیری اپتیکی نیز است.اولین پرواز بالگرد تایگر در سال 1991 انجام گرفت و تولید سری آن نیز از سال 2002 شروع شده است.فرانسه و آلمان هرکدام80 فروند سفارش داده اند که تحویل آنها از اواخر سال 2004 شروع شده است.

 • موافقین ۳
 • ۹۵/۱۰/۱۱
 • ۲۰۰۰ بار مطالعه شده است

نظرات (۱)

 • روشنک بنت سینا

 • آخییی بیچاره من....

  روز اولی که اومدم اینجا، لحظه ی اولی که عکسها رو دیدم فکر کردم همه اینا مال خودمونه...
  نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
  اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.