دانشنامه دفاعی

نحن صامدون

دانشنامه دفاعی

نحن صامدون

دانشنامه دفاعی

«أَشِدَّاء عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَاء بَیْنَهُمْ»
------------------------------------------------------------
برای بهترین دوستان خود شهادت آرزو کنید:
یا رب اجعلنی شهیدا حیث لا یعلم احد این انا
و
اللهم لا تردنی الی اهلی و ارزقنی الشهاده
التماس دعا
------------------------------------------------------------
یارب این آتش که بر جان من اســـت
سرد کن، زان سان که کردی‌بر خلیل
------------------------------------------------------------
السلام علیک یا نوح (ع) نبی الله
السلام علیک یا ابراهیم (ع) خلیل الله
السلام علیک یا اسمائیل (ع) ذبیح الله
السلام علیک یا موسی (ع) کلیم الله
السلام علیک یا عیسی (ع) روح الله
السلام علیک یا محمد (ص) رسول الله
السلام علیک یا فاطمه (س) عین الله
السلام علیک یا امیرالمؤمنین علی (ع) ولی الله
السلام علیک یا حسین بن علی (ع) ثار الله
السلام علیک یا صاحب الزمان مهدی (عج) بقیه الله
-----------------------------------------------------------
در کرب‌و‌بلا بیطرفان بیــــــــشرفانند
تاریخ همان است، حسینی و یزیدی
-----------------------------------------------------------
بسیار شرم آور است اگر شیعه و پیرو حضرت علـی علیه السلام باشید. آنگاه داعشی و تکفیری و وهـابی نجس در میان شـما آمد و شد کنند.
سوگند که اگر دنیا را غیرت بود، در تلاقی نگاه‌های دلواپس و نگران اربابم ابوالفضل علیه السلام و مولایم امام حسین علیه السلام باید میسوخت و خاکسـتر میشد.
آی دنیا؛ دلم آتش گرفت از گریه‌ی فرزندان حسین علیه السلام. رواست دلت آتش بگیرد. رواست که بسوزی و خاکستری شوی از گریه‌ی مهدی.. بایست دنیا ... بایست دنیا.. چطور میگذری وقتی هنوز دل زینب خون است.
==============================
وَقُلْ جَاء الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ
خاک پای عاشقان اهل بیت:
دانشنامه دفاعی
==============================
تماس با من
daneshnameh@mihanmail.ir
==============================
خدایا تو را سپاس که به ما حسین علیه السلام را دادی؛ بار اللهی عشق عزیز حسن و حسین و عباس علیهم السلام را از من رو سیاه نگیر
اللهی آمین

السلام علیک یا خضر نبی علیه السلام

مقالات نظامی
لوگوی دوستان

مؤسسه خيريه محك
به امید ظهورش صلوات
دانشنامه دفاعی
یک دانشجو

پیامبران و فرقه‌های شر

برای بهترین دوستان خود شهادت آرزو کنید

دوشنبه, ۳۱ خرداد ۱۳۹۵، ۰۵:۵۶ ب.ظ
دعا برای شهادت و مفقود شهید شدن
در جنگ احد عمرو بن جموح، پسر و برادر زنش به شهادت رسیدند. چون همسر جموح(همسر، مادر و برادر شهید) به قتلگاه احد آمد، پیکر شوهر، پسر و برادر را بر شتری سوار کرد و به سمت مدینه حرکت کرد. در حالی که از سلامتی پیامبر صل الله علیه و آله شادمان بود. هر چه کردند شتر به سمت مدینه نرفت بلکه در همان منطقه زانو زد و مهار انداخت. خبر به پیامبر صل الله علیه و آله رسید.
حضرت فرمود: این شتر مأمور است. سپس رو به همسر عمرو کرد و از او پرسید: آیا به هنگام خروج شوهرت از خانه برای جنگ از خدای خود چیزی نخواسته بود؟ همسر عمرو گفت: چرا؛ وقتی عزم جهاد کرد، رو به قبله نمود و گفت:

خدایا به من نعمت شهادت ارزانی کن و مرا به خانه و کاشانه ام برنگردان.
اللهم لا تردنی الی اهلی و ارزقنی الشهاده
پیامبر اکرم صل الله علیه و آله فرمود: عمرو به آرزوی خود رسید به درستی که دعای عمرو مستجاب شده است. سپس حضرت به همسر عمرو گفت: بشارت باد تو را که همسر، فرزند و برادرت در بهشت همنشین همند. همسر عمرو به پیامبر صل الله علیه و آله گفت: ای رسول خدا دعا کن من نیز با آنان باشم. حضرت نیز او را دعای خیر کرد.
منبع:
کاشانی، دعا در میدان جنگ، ص 76
 
دعا برای گمنام شهید شدن
گویند: عُمَیْر که‌ پسر زن‌ِ جُلاس‌ بود، چون‌ از مؤمنین‌ به‌ رسول‌ خدا بود؛ وقتى که‌جُلاس‌ گفت‌: بنابراین‌ ما از خر پست‌تریم‌، سخن‌ جُلاس‌ را رد کرد؛ و گفت‌: بنابراین‌ تواز حمار پست‌تری‌! و رسول‌ خدا صادق‌ است‌ و تو کاذب‌ هستی!
جُلاَس‌ در عهد جاهلیّت‌ براى بعضى از قوم‌ و خویشان‌ خود، دیه‌اى را برذمّة‌ خودداشت‌، که‌ چون‌ محتاج‌ بود، قدرت‌ بر پرداخت‌ آنرا نداشت‌. چون‌ رسول‌ خدا صلّى الله علیه‌ و آله‌ وسلّم‌ به‌ مدینه‌ آمدند؛ آن‌ مقدار دیه‌ را از رسول‌ خدا گرفت‌؛ و از احتیاج‌بیرون‌ آمد؛ و دَیْن‌ خود را اداء کرد.
و اینک‌ جُلاس‌ نزد رسول‌ خدا آمد، و سوگند یاد کرد که‌: هیچیک‌ از آن‌ سخنان‌کفرآمیز را نگفته‌ است‌. خداوند بر پیغمبرش‌ این‌ آیه‌ را فرستاد:
 
 
یَحْلِفُون‌َ بِالله‌ِ مَاقَالُوا وَلَقَدْ قَالُوا کَلِمَة‌َ الْکُفْرِ و کَفَرُوا بَعْدَ اسلامهِم‌ْ وَهَمُّوا بِمَالَم‌ْ ـ یَنَالُوا وَ مَانَقَمُوا إلَّا أن‌ْ أغْنَاهُم‌ُ اللهُ وَ رَسُولُه
 
‌ُ مِن‌ْ فَضْلِه‌ِ فَإن‌ْ یَتُوبُوایَک‌ُ خَیْراً لَهُم‌ْ وَإن‌ْ یَتَوَلَّوْا یُعَذِّبْهُم‌ُ اللهُعَذَاباً ألِیماً فِى الدُّنْیَا وَ الآخِرَة‌ِ وَ مَالَهُم‌ْ فِى الاْرْض‌ِ مِن‌ْ وَلِى وَلاَنَصِیرٍ.
منافقین‌ قسم‌ به‌ خدا یاد می‌کنند که‌: کلام‌ کفرآمیز بر زبان‌ جارى نکرده‌اند. چنین‌نیست‌ بلکه‌ حقّاً کلمة‌ کفر را گفته‌اند؛ و بعد از اسلامشان‌ کافر شده‌اند؛ و همّت‌ بستندبراى انجام‌ کارى که‌ به‌ آن‌ دست‌ نیافتند (همّت‌ بر کُشتن‌ رسول‌ خدا، و بیرون‌ کردن‌ او رااز مدینه‌، و هر گونه‌ فساد و ایجاد هرج‌ و مرج‌) و این‌ گونه‌ انتقامشان‌ از رسول‌ خدا نبود،مگر در مقابل‌ آنکه‌ خدا و رسول‌ خدا، آنها را از فضل‌ خدا بی‌نیاز و غیر محتاج‌ ساختند(یعنى در مقابل‌ محبّت‌ و اخلاص‌ محض‌) پس‌ اگر آنها توبه‌ نوده‌ بازگشت‌ کنند، براى آنهابهتر است‌؛ و اگر روى گردانیده‌ و اعراض‌ نمایند خداوند در دنیا و آخرت‌ آنها را به‌عذابى دردناک‌ معذّب‌ می‌کند؛ و در روى زمین‌ یک‌ نفر پاسدار حامى و یار و یاور آنها نخواهد بود.
و مخشى بن‌ حمیر گفت‌: قسم‌ به‌ خدا که‌ آنچه‌ مرا نشست‌ داد؛ و از خیرات‌ زندانی‌نمود، اسم‌ من‌ بود و اسم‌ پدرم‌ بود (زیرا اسم‌ او مخشى است‌ یعنى ترسیده‌ شده‌؛ و اسم‌پدرش‌ حمیِر بود یعنى خر کوچک‌ ـ کرّه‌ الاغ‌).
و تنها کسیکه‌ از مفاد این‌ آیه‌، مورد عفو قرار گرفت‌ همین‌ مخشى بود ـ که‌ رسول‌خدا نام‌ او را عبدالرَّحمن‌ و یا عبدالله گذاردند ـ و این‌ مرد از رسول‌ خدا تمنّى نمود که‌ دعا کنند خداوند او را به‌ شهادت‌ بمیراند؛ و از مکان‌ شهادت‌ و قبر او کسى مطّلع‌ نشود(شهید گمنام‌) و در روز جنگ‌ یمامه‌ شهید شد؛ و اثرى از او یافت‌ نشد.(یا رب اجعلنی شهیدا حیث لا یعلم احد این انا)
منبع:
تفسیر نور الثقلین، ج 2، ص238
مغازی‌، واقدی‌، ج‌ 3، ص‌ 1003 تا ص‌ 1005
أعیان‌ الشیعة، طبع‌رابع‌، ج‌ 2، ص‌ 199
سیرة‌ ابن‌ هشام‌، ج‌ 4، ص‌ 951 و ص‌ 952
 • موافقین ۳
 • ۹۵/۰۳/۳۱
 • ۱۸۵۴ بار مطالعه شده است

دعای شهادت

نظرات (۱)

 • بــــــانـــو شـــــیــــطــــــونه
 • منم دعا کنید دوستان
  شاید من دخترتون نباشم اما شما عمومید
  منم دعا کن عمو جان
  نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
  اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.