دانشنامه دفاعی

نحن صامدون

دانشنامه دفاعی

نحن صامدون

دانشنامه دفاعی

«أَشِدَّاء عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَاء بَیْنَهُمْ»
------------------------------------------------------------
برای بهترین دوستان خود شهادت آرزو کنید:
یا رب اجعلنی شهیدا حیث لا یعلم احد این انا
و
اللهم لا تردنی الی اهلی و ارزقنی الشهاده
التماس دعا
------------------------------------------------------------
یارب این آتش که بر جان من اســـت
سرد کن، زان سان که کردی‌بر خلیل
------------------------------------------------------------
السلام علیک یا نوح (ع) نبی الله
السلام علیک یا ابراهیم (ع) خلیل الله
السلام علیک یا اسمائیل (ع) ذبیح الله
السلام علیک یا موسی (ع) کلیم الله
السلام علیک یا عیسی (ع) روح الله
السلام علیک یا محمد (ص) رسول الله
السلام علیک یا فاطمه (س) عین الله
السلام علیک یا امیرالمؤمنین علی (ع) ولی الله
السلام علیک یا حسین بن علی (ع) ثار الله
السلام علیک یا صاحب الزمان مهدی (عج) بقیه الله
-----------------------------------------------------------
در کرب‌و‌بلا بیطرفان بیــــــــشرفانند
تاریخ همان است، حسینی و یزیدی
-----------------------------------------------------------
بسیار شرم آور است اگر شیعه و پیرو حضرت علـی علیه السلام باشید. آنگاه داعشی و تکفیری و وهـابی نجس در میان شـما آمد و شد کنند.
سوگند که اگر دنیا را غیرت بود، در تلاقی نگاه‌های دلواپس و نگران اربابم ابوالفضل علیه السلام و مولایم امام حسین علیه السلام باید میسوخت و خاکسـتر میشد.
آی دنیا؛ دلم آتش گرفت از گریه‌ی فرزندان حسین علیه السلام. رواست دلت آتش بگیرد. رواست که بسوزی و خاکستری شوی از گریه‌ی مهدی.. بایست دنیا ... بایست دنیا.. چطور میگذری وقتی هنوز دل زینب خون است.
==============================
وَقُلْ جَاء الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ
خاک پای عاشقان اهل بیت:
دانشنامه دفاعی
==============================
تماس با من
daneshnameh@mihanmail.ir
==============================
خدایا تو را سپاس که به ما حسین علیه السلام را دادی؛ بار اللهی عشق عزیز حسن و حسین و عباس علیهم السلام را از من رو سیاه نگیر
اللهی آمین

السلام علیک یا خضر نبی علیه السلام

مقالات نظامی
لوگوی دوستان

مؤسسه خيريه محك
به امید ظهورش صلوات
دانشنامه دفاعی
یک دانشجو

پیامبران و فرقه‌های شر

افتتاح دوباره خط تولید تسلیحات نظامی + تصاویر

چهارشنبه, ۵ خرداد ۱۳۹۵، ۰۱:۰۶ ب.ظ

خطوط تولید فیوزهای راکت‌های فجر 3، 5، فلق 1 و 2 و موشک فاتح، همچنین فیوزهای بمب‌های هوایی 250 تا 500 پوندی از نوع فیوزهای ضربه‌ای و فیوزهای مجاورتی و فیوزهای الکترونیکی ویژه سلاح‌های نافذ در خانواده توپخانه و خمپاره، با حضور سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افتتاح شد.

خاطرنشان می‌شود، روز گذشته و همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر نیز صنایع جدید تولید سلاح‌های پیشرفته انفرادی، موشک‌های دوش‌پرتاب پدافند هوایی و انواع مهمات با حضور وزیر دفاع راه‌اندازی شد.

فیوز

فیوز

فیوز

فیوز

به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، همزمان با سوم خرداد سالروز حماسه فتح خرمشهر با حضور سردار سرتیپ حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، صنایع جدید تولید سلاح‌های پیشرفته انفرادی، موشک‌های دوش‌پرتاب پدافند هوایی و انواع مهمات و زیر مجموعه‌های آن  افتتاح شد.

در مراسم افتتاح این صنایع جدید تولیدی سردار دهقان با تبریک سالروز میلاد خجسته منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود (عج) و گرامی داشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر قهرمان گفت: این صنایع جدید تولیدی در راستای آمایش جدید صنعتی وزارت دفاع و خروج صنایع دفاعی از مراکز شهری به‌منظور کمک به حفظ محیط زیست و همچنین روزآمدسازی تجهیزات و تسلیحات نیروهای مسلح صورت گرفته است.

وی سرعت عمل در انتقال و جابجایی این صنایع و بهینه‌سازی و روزآمدسازی آنها را از ثمرات این اقدام برشمرد و خاطرنشان کرد: این صنایع تولیدی دستاورد درخشان درخت تناور خودباوری و خوداتکایی است که نهال آن در حماسه دفاع مقدس غرس شده و امروز ایران اسلامی از آثار پربرکت آن بهرهمند است.

وزیر دفاع با اشاره به عملیات پیروزمند بیت‌المقدس که منجر به آزادسازی خرمشهر از دست متجاوزین شد، گفت: این پیروزی‌های بزرگ و سرنوشت‌ساز در پرتو وحدت، مقاومت و اقتدار به‌وجود آمد.

سردار دهقان با تاکید بر ضرورت واکاوی فتوحات بزرگ رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس با وجود هجوم همه‌جانبه دشمنان در عرصه نظامی، سیاسی، اقتصادی، تبلیغاتی و فرهنگی افزود: فتح خرمشهر فقط آزادسازی یک شهر نبود، بلکه تحقق اراده ملتی بود که ثابت کرد در سخت‌ترین شرایط می‌توان با ایمان، اتحاد، ایستادگی و اقتدار دشمنان متجاوز و حامیان آنها را به زانو در آورد.

وی با اشاره به نقش ممتاز حضرت امام خمینی(ره) به‌عنوان فرماندهی کل قوا گفت: مجموعه تدابیر و راهبردهای ترسیم شده از سوی حضرت امام(ره) موجب شد، دفاع پرشور و جانانه ملت ایران همواره به‌عنوان یک حماسه مقدس و یک فرهنگ ارزشی و اثر گذار در تاریخ ملت ایران بدرخشد و منشأ و کانون تحولات بزرگ و چراغ راه ملت ایران، نسل‌های آینده و هم ملت‌های آزاده و عدالت‌طلب جهان باشد.

وزیر دفاع با قرائت فرازی از پیام حضرت امام خمینی که فرمودند "ما در جنگ انقلابمان را به جهان صادر نموده‌ایم، ما مظلومیت خویش و ستم متجاوزان را در جنگ ثابت نموده‌ایم، ما در جنگ، پرده از چهره تزویر جهان خواران کنار زدیم، ما در جنگ، دوستان و دشمنانمان را شناختیم، ما در جنگ به این نتیجه رسیده‌ایم که باید روی پای خودمان بایستیم، ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم، ما در جنگ ریشه‌های انقلاب پربار اسلامی‌مان را محکم کردیم، ما در جنگ حس برادری و وطن‌دوستی را در نهاد یکایک مردمان بارور کردیم، ما در جنگ به مردم جهان و خصوصاً مردم منطقه نشان دادیم که علیه تمامی قدرت‌ها و ابرقدرت‌ها سالیان سال می‌توان مبارزه کرد، جنگ ما کمک به افغانستان را به دنبال داشت، جنگ ما فتح فلسطین را به دنبال خواهد داشت، جنگ ما موجب شد که تمامی سردمداران نظام‌های فاسد در مقابل اسلام احساس ذلت کنند و از همه اینها مهم‌تر استمرار روح اسلام انقلابی در پرتو جنگ تحقق یافت." تاکید کرد: دستاوردهای بینظیر مقاومت ملت ایران در برابر نظام سلطه و مزدور دست‌پرورده آنان صدام، حامل درس‌های بزرگی است که با تکیه بر آن می‌توان برای قرن‌های متمادی عزت، سرافرازی و اقتدار ایران اسلامی را رقم زد.

سردار دهقان همچنین با قرائت فرازی از بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند "حفظ روحیه انقلابی در زمان صلح سخت‌تر از زمان جنگ است" گفت: روحیه انقلابی در پرتو صیانت و پایبندی به ارزش‌های دفاع مقدس استمرار می‌یابد و اگر امروز جوانان این مرز و بوم برای دفاع از حریم اهل بیت و پیوستن به صفوف جبهه مقاومت بیتابی می‌کنند و داوطلبانه آماده ایثار و فداکاری هستند، به‌واسطه روحیه انقلابی، فرهنگ جهاد و شهادت و ارزش‌های متعالی است که در دوران حماسه دفاع مقدس خلق و به نسل‌های آینده منتقل شد.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عظیمالشأن دفاع مقدس به‌ویژه شهدای عملیات بیتالمقدس و تجلیل و تکریم خانواده‌های مقاوم آنان تصریح کرد: تنها راه تحقق کامل آرمان‌های انقلاب اسلامی تداوم راه نورانی شهیدان و ارزش‌های برخواسته از خون آنان است که با رشادت و ایثار چنان درسی را به متجاوزان دادند که تا ابد کسی هوس تهاجم به این مرز و بوم را نداشته باشد.

سردار دهقان در پایان با قدردانی از تلاش و زحمات مدیران، متخصصان، کارشناسان و کارکنان سازمان صنایع دفاع در آماده‌سازی و بهره‌برداری از صنایع جدید تولید سلاح‌های پیشرفته انفرادی، موشک‌های دوش‌پرتاب پدافند هوایی و انواع مهمات و زیرمجموعه‌های آن تأکید کرد: فرهنگ و روحیه جهاد و شهادت و خدمت خالصانه برای دفاع جانانه از حریم میهن اسلامی و آرمان‌های انقلاب همچنان در کالبد مجموعه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح زنده و پویا است.

 • موافقین ۵
 • ۹۵/۰۳/۰۵
 • ۲۳۲۲ بار مطالعه شده است

راکت

فیوز

نظرات (۴)

 • سیّد محمّد جعاوله
 • احسنت
  عالییییییییییی
  سلام آقا عمو
  خوبین؟
  بسیار خوشحالم از افتتاح دوباره خط تولید
  افتتاح دوباره خط تولید یعنی افتتاح زندگی
  ایکاش به زودی بقیه خط تولید ها هم فعال
  بشود

 • ❤منتـــظر المـهـدی❤
 • الحمدلله
 • محمد حسین امینی
 • سلام وبلاگ زیبایی داشتید
  دنبال شدید
  ممنون میشم دنبال کنید.
  نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
  اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.