دانشنامه دفاعی

نحن صامدون

دانشنامه دفاعی

نحن صامدون

دانشنامه دفاعی

«أَشِدَّاء عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَاء بَیْنَهُمْ»
------------------------------------------------------------
برای بهترین دوستان خود شهادت آرزو کنید:
یا رب اجعلنی شهیدا حیث لا یعلم احد این انا
و
اللهم لا تردنی الی اهلی و ارزقنی الشهاده
التماس دعا
------------------------------------------------------------
یارب این آتش که بر جان من اســـت
سرد کن، زان سان که کردی‌بر خلیل
------------------------------------------------------------
السلام علیک یا نوح (ع) نبی الله
السلام علیک یا ابراهیم (ع) خلیل الله
السلام علیک یا اسمائیل (ع) ذبیح الله
السلام علیک یا موسی (ع) کلیم الله
السلام علیک یا عیسی (ع) روح الله
السلام علیک یا محمد (ص) رسول الله
السلام علیک یا فاطمه (س) عین الله
السلام علیک یا امیرالمؤمنین علی (ع) ولی الله
السلام علیک یا حسین بن علی (ع) ثار الله
السلام علیک یا صاحب الزمان مهدی (عج) بقیه الله
-----------------------------------------------------------
در کرب‌و‌بلا بیطرفان بیــــــــشرفانند
تاریخ همان است، حسینی و یزیدی
-----------------------------------------------------------
بسیار شرم آور است اگر شیعه و پیرو حضرت علـی علیه السلام باشید. آنگاه داعشی و تکفیری و وهـابی نجس در میان شـما آمد و شد کنند.
سوگند که اگر دنیا را غیرت بود، در تلاقی نگاه‌های دلواپس و نگران اربابم ابوالفضل علیه السلام و مولایم امام حسین علیه السلام باید میسوخت و خاکسـتر میشد.
آی دنیا؛ دلم آتش گرفت از گریه‌ی فرزندان حسین علیه السلام. رواست دلت آتش بگیرد. رواست که بسوزی و خاکستری شوی از گریه‌ی مهدی.. بایست دنیا ... بایست دنیا.. چطور میگذری وقتی هنوز دل زینب خون است.
==============================
وَقُلْ جَاء الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ
خاک پای عاشقان اهل بیت:
دانشنامه دفاعی
==============================
تماس با من
daneshnameh@mihanmail.ir
==============================
خدایا تو را سپاس که به ما حسین علیه السلام را دادی؛ بار اللهی عشق عزیز حسن و حسین و عباس علیهم السلام را از من رو سیاه نگیر
اللهی آمین

السلام علیک یا خضر نبی علیه السلام

مقالات نظامی
لوگوی دوستان

مؤسسه خيريه محك
به امید ظهورش صلوات
دانشنامه دفاعی
یک دانشجو

پیامبران و فرقه‌های شر

رژیم نجس صهیونیستی به شکل پنهانی مقابله با سامانه دفاع هوایی اس 300 را که به تازگی از سوی روسیه در سوریه به کار گرفته شده و روند تحویل آن به ایران شروع شده، را تمرین کرده است.

پدافند

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع دیپلماتیک مدعی شده است که این سامانه که هجده سال پیش به قبرس فروخته شده و اکنون نمونه‌ای از آن در جزیره کرت در یونان مستقر است، در جریان رزمایش مشترک یونان و رژیم اسرائیل در بهار امسال عملیاتی بوده است.

فعال شدن این سامانه در زمان رزمایش به هواپیماهای رژیم اسرائیل این امکان را داده است که چگونگی قفل کردن سامانه بر اهداف خود را آزمایش کنند، درباره رادار قدرتمند رهگیری آن اطلاعات جمع‌آوری کنند و راه‌های احتمالی غلبه بر آن را بررسی کنند.

یک منبع نظامی در منطقه به رویترز گفته است که دولت یونان این اقدام را سال گذشته نیز حداقل یک بار به درخواست ایالات متحده انجام داده است. هنوز روشن نیست که آیا رژیم اسرائیل اطلاعات به دست امده از این مانورها را با دیگران به اشتراک گذاشته است یا خیر.

منابع مورد نظر رویترز خواسته‌اند نام و ملیت آنها اعلام نشود. منابع نظامی یونان و اسرائیل از اظهار نظر درباره فعالیت سامانه‌های اس- 300 در جریان رزمایش مشترک خود در بهار امسال و نیز رزمایش‌های مشابه در سال‌های 2012 و 2010 خودداری کرده‌اند.

سامانه اس- 300 که اولین بار در اوج جنگ سرد و در سال 1979 به کار گرفته شد، می‌تواند به طور همزمان با چندین هواپیما و موشک بالستیک تا فاصله سیصد کیلومتری درگیر شود و تحویل آن به ایران سبب بروز نگرانی‌هایی در رژیم اسرائیل شده است.

اس 300 یونان

رژیم اسرائیل مدعی شده است که مصر نیز گونه‌ای از این سیستم را از روسیه خریداری کرده است. اسرائیل همچنین نگران اعلام اخیر روسیه است که گفته در واکنش به سرنگونی یک هواپیمای روس توسط ترکیه، سامانه اس - 300 و نمونه پیشرفته‌تر آن یعنی اس- 400 را در سوریه عملیاتی خواهد کرد.

رژیم اسرائیل در سالهای گذشته چندین بار به اهدافی در سوریه حمله کرده است و در هفته‌های گذشته، نتانیاهو و پوتین برای هماهنگی جهت جلوگیری از بروز حادثه بین دو طرف، دو بار با یکدیگر دیدار کرده‌اند.

ایگور سوتیاگین کارشناس مسائل نظامی در موسسه‌ای تحقیقاتی در لندن، به رویترز گفته است که تمرین با سامانه اس- 300 در کرت، دقیقا همان چیزی است که اسرائیلی‌ها برای آگاهی از فرکانس، الگوی امواج و برد رادار اس- 300 به آن نیاز دارند.

وی مدعی شده است که با در اختیار داشتن این جزئیات، می‌توان سیگنال مشابهی را تولید کرد و این به معنای در اختیار داشتن امکان کور کردن رادارهای سامانه است. در چنین شرایطی می‌توان با ارسال پارازیت و عملیات جمینگ رادار را از کار انداخت و یا این که با ایجاد نمونه‌های جعلی از سیگنال رادار سامانه باعث شد که هدف گم شود.

تال اینبار محقق ارشد موسسه فیشر در مرکز مطالعات استراتژیک هوایی و فضایی در نزدیکی تل‌آویو مدعی شده است که اگر چه اس- 300 چالش‌هایی را برای اسرائیل و آمریکا ایجاد خواهد کرد ولی غیرقابل شکست هم نیست؛ به طور کلی هر سامانه‌ای را می‌توان به روشی شکست داد؛ شکست دادن برخی سامانه‌ها آسان‌تر و برخی دشوارتر است ولی قاعده کلی این است که اگر سامانه مورد نظر در اختیار دوستان شما هم باشد، می‌توانید همه چیز را درباره آن بیاموزید.

سامانه اس- 300 که اکنون در کرت مستقر است، ابتدا در سال 1997 توسط قبرس خریداری شد ولی به سبب دشمنی بین قبرس و ترکیه و در نتیجه فشار بریتانیا و ناتو قرار شد این سامانه در کرت مستقر شود. در سال 2007، قبرس و یونان برخی از تجهیزات نظامی خود را معاوضه کردند و سامانه اس 300 در اختیار یونان قرار گرفت. بعد از ایجاد اختلال بین ترکیه و اسرائیل در سال 2010، روابط این رژیم با یونان شاهد اوج‌گیری بوده است.

بعد از رزمایش مشترک بین رژیم اسرائیل و یونان در سال جاری میلادی، نشریه رسمی نیروی هوایی این رژیم مدعی شده است که در این رزمایش همه سامانه‌ها و ابزارهای در اختیار یونان به کار گرفته شده است. اگر چه این نشریه در این باره جزئیات بیشتری را ذکر نکرده است ولی یک افسر نیروی هوایی این رژیم در این باره گفته است که تمرین مشترک با یونان به آنها درباره شناخت و برخورد با سامانه‌های ناشناخته انعطاف بیشتری داده است.

نظر دانشنامه دفاعی: این یک خبر بسیار عالی برای ماست. زیرا خیلی راحت‌تر گرفتار تله‌های سامانه‌های پدافندی خواهند شد. پدافند اس 300 ام پی یو 2 + ایران به طور کلی با نسخه اس 300 پی و اس 300 پی یو که یونان در اختیار دارد متفاوت است. خدا دشمنان ما را از احمق‌ها قرار داده است.

  • موافقین ۸
  • ۹۴/۰۹/۱۵
  • ۶۷۰ بار مطالعه شده است

نظرات (۵)

کاری نمیتونن بکنن به مولا
دانشنامه دفاعی:
بله ما چیزی داریم که آنها نه می‌توانند بفهمند نه تحلیل و درک کنند.
ما حسین علیه السلام را داریم.
تا در این مملکت جوانان عاشق حسین هستند؛ دشمنان هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.
اینجا عمار و یاسر و میثم و مختار و مالک دارد
اینجا پر از شفیع زاده و آبشناسان و اقارب پرست و مقدم و شیرودی و بابایی و کشوری و صیاد است.
اینجا زادبوم دلاوران است. خاستگاه سلمان است.
فقط یاوه میگویند....
دانشنامه دفاعی:
احسنت
راجب چیزی که بما می خوان بدن با مال اینا چه فرقی میکنه؟
بعدش ما مگه بهترشو نداریم؟
دانشنامه دفاعی:
چیزی که این صهیونیست‌های احمق فراموش کرده‌اند این است که بین نسخه اول و دوم یعنی بین نسخ P با MP یک جهش تصاعدی در فن آوری پیش آمده . البته یونان نسخه MPU هم دارد که باز هم با نسخه MPU1 تفاوت فاحشی وجود دارد. تفاوت میان MPU1‌ با MPU2 از زمین تا آسمان است حال اینکه نسخه مورد نظر ما بیشتر به S400 و S350 نزدیک است یعنی MPU2+ که باز هم نسبت به MPU2 تفاوت دارد.
در سامانه پدافندی ما از تکنولوژی S400 و S330 و S350 و S300MPU2 استفاده شده. (بر اساس شناخت و پیش بینی بنده) که موضوع را بسیار متفاوت می‌کند. ضمن اینکه ما از رادارهای کیهانی و OHT و رادارهای VHF و دیگر فرکانس‌ها با توان بالاتر از 5 تا 6 گیگاهرتز استفاده می‌کنیم.
رادار قدیر توانایی شناسایی‌ جنگنده‌های حال حاضر صهیونیست‌ها را تا پانصد کیلومتر قبل از نزدیک شدن به مرزهای کشور دارا می‌باشد.
این در حالی است که ما سامانه‌های طبس و علم الهدی و رعد 2 و تلاش را هم داریم. در کل در هر زمینه بد کار کرده باشیم انصافن در زمینه راداری و پدافند و موشکی بسیار خوب بوده‌ایم.
خب بیان ولی بعدش چیزی براشون باقی نمونه که بخوان برگردن...
دانشنامه دفاعی:
شما اس 400 حاضر در حمیمه را هم در نظر بگیر همچنین توان موشکی حزب الله که از توان چهار تا کشور اروپایی با هم بیشتر است. به جز این حماس و همین فتح در پیت هم به محض شروع جنگ با ایران زمینه را برای وارد کردن ضربه نهایی بر صهیونیست‌ها مناسب دیده و سرزمین‌های اشغالی از چندین طرف مورد حمله قرار می‌گیرد.

باز هم می‌گویم. این داداش کیهان ما دارد یک پا استاد می‌شود.
سامتی‌اش صلوات
اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

با سلام

اصل خبر مربوط به یک رزمایش ابی خاکی ناتو میباشد./

نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.