دانشنامه دفاعی

نحن صامدون

دانشنامه دفاعی

نحن صامدون

دانشنامه دفاعی

«أَشِدَّاء عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَاء بَیْنَهُمْ»
------------------------------------------------------------
برای بهترین دوستان خود شهادت آرزو کنید:
یا رب اجعلنی شهیدا حیث لا یعلم احد این انا
و
اللهم لا تردنی الی اهلی و ارزقنی الشهاده
التماس دعا
------------------------------------------------------------
یارب این آتش که بر جان من اســـت
سرد کن، زان سان که کردی‌بر خلیل
------------------------------------------------------------
السلام علیک یا نوح (ع) نبی الله
السلام علیک یا ابراهیم (ع) خلیل الله
السلام علیک یا اسمائیل (ع) ذبیح الله
السلام علیک یا موسی (ع) کلیم الله
السلام علیک یا عیسی (ع) روح الله
السلام علیک یا محمد (ص) رسول الله
السلام علیک یا فاطمه (س) عین الله
السلام علیک یا امیرالمؤمنین علی (ع) ولی الله
السلام علیک یا حسین بن علی (ع) ثار الله
السلام علیک یا صاحب الزمان مهدی (عج) بقیه الله
-----------------------------------------------------------
در کرب‌و‌بلا بیطرفان بیــــــــشرفانند
تاریخ همان است، حسینی و یزیدی
-----------------------------------------------------------
بسیار شرم آور است اگر شیعه و پیرو حضرت علـی علیه السلام باشید. آنگاه داعشی و تکفیری و وهـابی نجس در میان شـما آمد و شد کنند.
سوگند که اگر دنیا را غیرت بود، در تلاقی نگاه‌های دلواپس و نگران اربابم ابوالفضل علیه السلام و مولایم امام حسین علیه السلام باید میسوخت و خاکسـتر میشد.
آی دنیا؛ دلم آتش گرفت از گریه‌ی فرزندان حسین علیه السلام. رواست دلت آتش بگیرد. رواست که بسوزی و خاکستری شوی از گریه‌ی مهدی.. بایست دنیا ... بایست دنیا.. چطور میگذری وقتی هنوز دل زینب خون است.
==============================
وَقُلْ جَاء الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ
خاک پای عاشقان اهل بیت:
دانشنامه دفاعی
==============================
تماس با من
daneshnameh@mihanmail.ir
==============================
خدایا تو را سپاس که به ما حسین علیه السلام را دادی؛ بار اللهی عشق عزیز حسن و حسین و عباس علیهم السلام را از من رو سیاه نگیر
اللهی آمین

السلام علیک یا خضر نبی علیه السلام

مقالات نظامی
لوگوی دوستان

مؤسسه خيريه محك
به امید ظهورش صلوات
دانشنامه دفاعی
یک دانشجو

پیامبران و فرقه‌های شر

موشک DF 21 موجب وحشت آمریکاست

يكشنبه, ۱۵ آذر ۱۳۹۴، ۱۱:۵۶ ق.ظ
موشک دانگ فنگ 21
روزنامه آمریکایی «بیزینس اینسایدر» اخیرا در گزارشی نوشت: با تصمیم پکن در زمینه توسعه موشک‌های موسوم به «قاتل ناوهای هواپیمابر» یا همان موشک‌های ضد کشتی «دانگ فنگ 21» یا لقب ناتوی آن (CSS-5) می‌تواند خسارت‌های فاجعه باری را به کشتی‌های آمریکایی وارد کند. به خاطر این موشک‌ها حال آمریکا کمتر تمایل به رویارویی با پکن را دارد.

«اندرو براون» تحلیلگر آمریکایی در این زمینه گفت: «ناوهای هواپیمابر اینک برای اولین بار  هدف موشک‌های بالستیک ضد کشتی می‌باشند . این موشک‌ها تنها بخشی از ارتقا نظامی بزرگ ارتش چین است و بودجه نظامی این کشور نیز از سال 1966 افزایش 11 درصدی داشته و شکاف نظامی با آمریکا را بسیار سریعتر از آن‌چه که تصور می‌شد پر می‌نماید.»

«جری هندریکس» ناخدای ذخیره نیروی دریایی آمریکا و از کارشناسان اندیشکده مرکز امنیت آمریکای نوین در این باره گفت: «موشک دانگ فنگ 21 ممکن است باعث تدبر آمریکا قبل از  هرگونه استقرار مخاطره آمیزی در منطقه شود. ناو هواپیمابر به طور متوسط بدون سوختگیری می‌تواند 496 مایل دریایی پیش رود در حالی‌که موشک دانگ فنگ 21 بردی بین 800 تا 1000 مایل دریایی دارد.»

هندریکس افزود: «قدرت آمریکا  به دنبال پایان جنگ سرد شدت یافت اما با ظهور قدرت‌های جدید چون چین و تلاش این کشور برای تعیقب راهبرد "دسترسی ممنوع"  و برخورداری از قابلیت‌هایی چون دسترسی به موشک دانگ فنگ 21 با برد 1000 مایل دریایی اینک تهدیدی است که باعث عقب راندن ناوهای هواپیمابر آمریکا می‌شود.»

به گفته این نظامی با تجربه آمریکایی، این موشک به ویژه چالشی برای نیروی دریایی آمریکا به خاطر برد، شیوه و نوع حمله می‌باشد. این موشک با سرعت فرا صوت با زاویه‌ای عمودی حمله می‌کند و قادر است حرکات تدافعی انجام داده و  به همین دلیل به طور قابل توجهی رهگیری آن دشوار می‌شود.

«رابرت فارلی» استاد راهنمای دانشگاه کنتاکی آمریکا نیز در این زمینه گفت: «نیروی دریایی آمریکا به شدت نگران موشک "دانگ فنک 21 دی" است و به همین خاطر به سختی بر کسب فن‌آوری ضد موشک بالستیک فعالیت می‌کند. نیروی دریایی آمریکا بر اقدامات بازدارنده دیگر چون حمله به مکان‌های استقرار موشک‌های دانگ فنگ 21 در شروع جنگ و نیز جنگ الکترونیک افزوده است.»

در خاتمه این مطلب به گزارش سال 2015 پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) اشاره شده که بر اساس آن دانگ فنگ 21 موشکی با قابلیت حرکت بسیار بالا  و متحرک است و آتشبارهای این موشک در سرتاسر چین جابجا می‌شوند و بنابر این یافتن و نابودی آن مشکل است.

در این گزارش  تاکید شده است، موشک دانگ فنگ 21 با دارا بودن بردی معادل 810 مایل دریایی ، توانایی هدف قراردادن کشتی‌ها و ناوهای هواپیمابر آمریکا را در اقیانوس آرام غربی و دریای جنوبی چین دارد.

 • موافقین ۷
 • ۹۴/۰۹/۱۵
 • ۶۵۵ بار مطالعه شده است

DF 21

نظرات (۵)

 • دانشنامه دفاعی
 • جالب است یک مطلب که می‌گذارم کلی بازدید کننده دارد اما کسی حتی به خودش زحمت یک تشکر یا یک لیک زدن را نمی‌دهد! خیلی عجیب است.
  این در حالیست که من هر مطلبی را در فهرست دنبال کنندگان می‌خوانم بدون استثنا لایک می‌زنم!
  من که از دنیای موشک سر در نمیارم... ولی ظاهر وحشتناکی داره حتما باطنش هم خوف ناک...
  آقا جان بیا تا خواب کودکان موشک باران نشده است... آقا جان آدم ها دیگر آدم نیستن آهن هستن...
  ببخشید یادم رفت بگم...
  زنده باشی دلاور...
  همش جنگ . ای کاش انسانها در کنار هم با سلح زندگی کنند و همه دوست باشند و پول این تجهیزات نظامی خرج صلح و طبیعت و خدمت به بشریت بشه . لعنت بر جنگ و تفرقه . درود بر وحدت جهانی همه ی کشور ها و آیین ها . درود بر انسانیت
  همش جنگ . ای کاش انسانها در کنار هم با صلح زندگی کنند و همه دوست باشند و پول این تجهیزات نظامی خرج صلح و طبیعت و خدمت به بشریت بشه . لعنت بر جنگ و تفرقه . درود بر وحدت جهانی همه ی کشور ها و آیین ها . درود بر انسانیت

  نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
  اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.